I kväll flyttade den sista av Camis ungar till sitt nya hem!
Lilla Vanilla blir Vinslövsbo, så hon kommer också att bo i Skåne, känns kul 🙂
Vi önskar henne lycka till och hoppas hon ska trivas i sin nya familj.
Har fått rapporter från Svedala att både Cami och Foo mår jättebra och verkar stortrivas i sitt nya hem. Hundkompisen bryr de sig inte speciellt om och alla tre har t.o.m. sovit tillsammans i sängen, kan bli lite trångt för Katarina 😉
Det är låånga arbetsdagar just nu med allt som ska göras klart i skolan, men bara en arbetsvecka kvar nu och sen håller vi julledigt, ska bli skönt!
Har precis avslutat kvällsarbetet och ska strax gå och sätta mig lite framför teven och koppla av.
På lördag blir det en tur till Malmö för att träffa kattungeköpare. Då tar jag med Kiwi ner till Anna-Karin så Kiwi får träffa Love. Hon löper inte, men vem vet kanske kan ett möte ha god effekt på dem båda, vi hoppas i varje fall på det 🙂
Sen ska Nora följa med hem igen efter flera månader hos Lise, får se om hon känner igen sig, finns ju lite nya kompisar här nu sen hon åkte.