Redan tisdag

Ja tiden rusar ju iväg som vanligt, med långa arbetsdagar och mycket som ska hinnas med.
Idag hade jag massagetid hos Linda, känns så skönt efteråt och jag tror verkligen det gör nytta för kroppen 🙂
Tröttheten efter två utställningsdagar börjar lägga sig, men det tar verkligen på krafterna att vara iväg sådär med katterna.
Känner mig i alla fall väldigt nöjd med resultaten, visserligen gick det inte lika bra för Herkules som jag hoppats på, men desto bättre för övriga katter.
Tänk att min lille Sam, ja Lises Sam är det ju nu blev Best in Show på lördagen! helt fantastiskt och jag är så otroligt glad över det 🙂
Lilla Enya Sams dotter fick sin Championtitel, så nu väntar vi bara på nästa löp. så ska hon få en date med Golden.
Daisy fick två cert och blev nominerad på söndagen 🙂
Och min lilla vildhjärna Gabby blev både bäst i variant (BIV) och nominerad på söndagen 🙂
Nu blir det inte fler utställningar för Daisy på ett tag, för även hon ska träffa Golden vid nästa löp.
Blev inte så många bilder från helgen, vi var helt enkelt för upptagna med katterna, men här är lite i alla fall

I morgon är det dags för J-kullen att få sin första vaccination, och på torsdag har jag tid till Golden, Daisy och Bazooka hos vet i Helsingborg för scanning av hjärta och njurar.


Glöm inte att klicka på bilderna om du vill se dem i lite större format!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.